Air_Transfer_Duct2

ادامه مطالب در مورد داکت ها (کیسه فن)

مطلب قبلی

داکت های انتقال هوا

داکت های انتقال هوا در دو شاخه ساده و مسلح تولید می شود.تمام اتصالات پارچه های بکار رفته در این داکت ها، از نوع جوش و ولکانیزه و عرض جوش 50 میلیمتر است که از نشتی هوا در اتصال داکت ها و نقاط تماس لبه های پارچه جلوگیری می کند. برای آویزان کردن داکت ها قلاب های فلزی ضد زنگی تعبیه شده که به راحتی در محل هایی که به فاصله یک متری از هم در طول داکت ها از قبل تجهیز شده قرار می گیرند. در صورت بالا رفتن قطر داکت از 120 سانتی متر از دو رشته موازی برای آویزان کردن داکت استفاده می شود. هر دو تکه داکت به وسیله یک زیپ پلاستیکی به هم متصل می شود و برای جلوگیری از هر آسیبی، یک لایه پارچه روی آنرا خواهد گرفت.

داکت های مسلح

این داکت ها برای انتقال هوا در محل هایی که چرخش داکت زاویه زیادی داشته و یا در سیستم مکشی استفاده می شود. به عنوان نمونه، زمانی که انتقال هوای کاشی از یک فن که افقی نصب شده به داخل چاه تهویه مدنظر باشد یکی از بهترین گزینه های استفاده از داکت مسلح است.در محیط خارجی داکت های مسلح، میله هایی به فاصله 10 سانتی متر تعبیه شده که باعث شکل پذیری داکت بدون خم شدگی در آن می شود. این داکت هادر طول های 10 متری و با قلاب های مصوص در محیط مناسب تولید شده و برای اتصال آن ها به دیگر داکت ها، از زیپ های پلاستیکی استفاده می شود.
تعمیر داکت های پاره شده

در اکثر تونل ها به دلایل مختلف از جمله برخورد سنگ یا ماشین های راهسازی و حفاری، بدنه داکت ها پاره شده و به دلیل نشت هوا، راندکان سیستم های هوارسانی به شدت کاهش می یابد. درجهت رفع این مشکل، تجهیز تونل جوان، تولید پارچه های مسلح به زیپ با قطر کوچکتر از قطر داکت را آغاز کرده و به راحتی ترمیم محل پارگی داکت امکان پذیر است. این اتصالات در طول های 1،2،3 و 5 متری قابل اراده است.